یکی از مراحل پیش تولید کتاب، مرحله صفحه‌آرایی است. آراستن واژگان و جملات خام تایپ شده به شکلی زیبا و چشم‌نواز در این مرحله از کار انجام می‌شود. صفحه‌آرایی یک کتاب یا مجله، بسته به موضوع و محتوای آن، شیوه و استایل مخصوص به خود را می‌طلبد؛ مانند انتخاب نوع و اندازه فونت، حاشیه‌‌، رنگ و گرافیک مناسب تا با ایجاد جذابیت، فرد را برای خواندن کتاب راغب کند...

اطلاعات بیشتر

در این مرحله ویراستار با دقت بسیار به رفع ایرادها و کاستی‌های زبانی، محتوایی، ساختاری و صوری متن پرداخته و با روان‌سازی خوانش متن به ارتباط هر چه بهتر خواننده با مفاهیم و اهداف نویسنده کمک می‌کند. نقش هنرمندانه و ظریف ویراستار در این زمینه آن چنان است که می‌تواند متنی غیرقابل قبول و آشفته را به نوشتاری جذاب و دلخواه بدل کند.

اطلاعات بیشتر

جلد یک کتاب علاوه بر پوششی برای محافظت از صفحات داخلی کتاب، عامل مهمی در ایجاد جذابیت و جلب توجه خواننده محسوب می‌شود. همچنین جلد یک کتاب باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که به خوبی کتاب را معرفی کرده و پیام کتاب را انعکاس دهد. یک طراح باید با اطلاع از محتوای کلی کتاب و چکیده موضوعات، با استفاده از ذوق و سلیقه هنری خود نسبت به طراحی جلد اقدام نماید.

اطلاعات بیشتر

خدمات پایان نامه

                                     

دانشجويان و اساتيد دانشگاه ها مي توانند با تبديل پايان نامه، مقاله و رساله خود به کتاب، با تقويت رزومه خود، از امتیاز چاپ کتاب در مصاحبه های دکتری و آزمون های تحصیلی و شغلی برخوردار شوند. مرکز کتاب نگار آمادگي دارد با حداقل هزينه و زمان، تمام مراحل این کار را (از قبیل تايپ، ويرايش، صفحه آرايي، چاپ و صحافي) بر عهده گرفته و حاصل کار را به تعداد دلخواه براي دانشجويان عزيز در سراسر کشور ارسال نمايد...

اطلاعات بیشتر

خدمات چاپ و صحافی

                                     

در حال حاضر چاپ کتاب به دو روش انجام می شود؛ چاپ افست(Offset) و چاپ دیجیتال. معمولا برای تیراژ بالا (حداقل هزار نسخه) چاپ کتاب به صورت افست انجام می شود. در این نوع چاپ از روش فیلم و زینک استفاده می شود. اما چاپ دیجیتال برای تیراژ پایین (زیر دویست نسخه) کاربرد دارد و برای تیراژ بالا مقرون به صرفه نیست. 

اطلاعات بیشتر

روش‌های غلط‌گیری متن

اعمال اصلاحات ویرایشی در متن کتاب معمولا به سه شیوه انجام می‌شود؛ 1- ویراستار یا نویسنده فایل تایپ شده را در رایانه مورد بررسی قرار داده و همزمان اصلاحات ویرایشی را در آن اعمال می‌کند. 2- از فایل پرینت گرفته شده و با مداد یا خودکار اصلاحات را مشخص کرده و سپس تایپیست آنها را در متن اعمال می‌کند. 3- اصلاحات متن در فایل پی دی اف مشخص شده و سپس توسط  تایپیست در متن اعمال می‌شود.

از روش آخر معمولا برای غلط‌گیری های مختصر و جزئی استفاده می‌شود. در روش دوم، اگر بناست اعمال اصلاحات توسط تایپیست در متن اعمال شود، الزاما باید از علائم استاندارد ویراستاری استفاده کرد. در جدول زیر به برخی از این علائم و کاربرد آنها اشاره شده است:

 

علائم استاندارد ویراستاری

 

غلط‌گیری در فایل‌های پی دی اف

مؤلفان و ویراستاران برای غلط گیری های مختصر یک متن می توانند به جای پرینت گرفتن، اصلاحات لازم را به راحتی در فایل پی دی اف کتاب مشخص کرده و سپس آن را تحویل تایپیست یا صفحه آرا داده تا آنها را در فایل اصلی وارد کند. در این صورت از اتلاف بی مورد کاغذ نیز جلوگیری می‌شود. در ابتدا باید برنامه Adobe Reader را در رایانه خود نصب کنید. جدیدترین نسخه این برنامه را می توانید از اینجا دانلود کنید. سپس مراحل زیر را طی کنید:

- در نوار ابزار بالای این برنامه گزینه Highlight Text را انتخاب کرده و کلمه یا عبارت مورد نظرتان را هایلایت کنید.

 

- سپس گزینه Sticky Note را انتخاب کنید و بر روی عبارت هایلایت شده کلیک کنید.

 

- در کادر باز شده متن مورد نظر خود را وارد کنید.

 

 

اضافه کردن نظر


رفتن به بالا

با ما در تماس باشید

  •  تلفن : 36659500 025
  •  همراه : 57 60 277 0993
  • ایمیل : این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

تعدادی از مشتریان ما

   

  

 

ایمن شده توسط وب سایت جومینا